Нас єднає вишиванка

Дата: 19.05.2022 12:41

Сьогодні, у День вишиванки, відбувся флешмоб   «Я по світу іду в вишиванці». Вишиванку вже давно вважають кодом української нації. Нині, в умовах війни, коли російський окупант нищить українську землю, ставлення до нашого вишиваного оберегу особливо трепетне та щемливе. Через століття – від часів Київської Русі, козацької доби, українського визвольного руху 30-50 років- вишиванка була оберегом воїнів –оборонців рідної землі. Вишиванка  - не тільки красиво, а й патріотично. Оцю духовну сув’язь  підтримують  нинішні Герої України, котрі ціною власних життів відстоюють Незалежність нашої держави і мають із собою на фронті  вигаптувану руками матері,  дружини, сестри, коханої  вишиванку.  Усі присутні щиро помолилися за Україну разом із священниками  Українських – православної та греко-католицької церков  о.Віталієм Парасинчуком,  о.Василем Германюком,  Римо-католицької церкви – ксьондзом Віктором Голубом. До стели Небесної Сотні поклали кошик живих квітів. Учасників флешмобу вітав селищний голова Ігор Лобода, наголосивши, що вишиванка не тільки унікальний пласт духовної культури, а й об’єднуючий, консолідуючий елемент українства. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять  усіх полеглих. Особливо хвилююче прозвучала  пісня «Нашим героям» у виконанні Ярини Дрозд.  Селищний голова разом з учасниками ритмічного танцю  будинку культури та маленькими скаличанами  висадили  два дубки на честь наших земляків Вадима Січкара та Віталія Мамунька , полеглих у боях з російськими загарбниками. Започаткувавши, таким чином,  у старовинному парку Алею шани  за ратні та трудові здобутки мешканців громади. Завершився захід виконанням  патріотичного гімну «Ой у лузі червона калина»  та композицією юних танцюристок.