Шановні керівники сільськогосподарських підприємств, фермери, мешканці громади!

Дата: 18.07.2022 13:56

Гасіння пожежі у полі вимагає значних матеріальних засобів і людських ресурсів. Вогонь на відкритій території у безвітряну погоду може розповсюджуватися зі швидкістю 1 м/с, а у вітряну – до 10 м/с; водночас висота полум'я тут часто сягає 2 метра. З настанням літньої спеки зростає загроза, пов’язана з небачним використанням вогню біля хлібних масивів, лісів, на відкритих ділянках місцевості.
Людська необачність та легковажність, а тим більше неготовність до жнив, несправність збиральної техніки можуть за лічені хвилини перетворити хлібну ниву на чорне згарище. Проблема гарантування пожежної безпеки завжди є  актуальною, а в літній жаркий період вона набуває особливої гостроти. Велике занепокоєння викликає організація протипожежного захисту місць збирання, переробки та зберігання врожаю. Нехтування вимогами пожежної безпеки, порушення протипожежного режиму, експлуатація несправної зернозбиральної техніки, несправні іскрогасники нерідко призводять до виникнення пожеж в місцях збирання врожаю.
Щоб попередити виникнення пожеж у літній період, під час жнив нагадуємо  основні заходи пожежної безпеки:
- перед дозріванням колосові (у період воскової стиглості) хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових і торфових масивів, придорожньої смуги, автомобільних шляхів і залізниць мають бути обкошені (з прибиранням скошеного) та оборані смугою не менше 4 м завширшки;
- у період воскової стиглості збіжжя, перед косовицею, хлібні масиви слід розбити на ділянки площею не більше 50 га. Між ділянками потрібно виконати прокоси не менше 8 м завширшки. Скошений хліб із прокосів слід негайно прибирати. Посередині прокосів проорюється смуга не менше 4 м  завширшки;
- тимчасові польові стани слід розташовувати на відстані не ближче 100 м від хлібних масивів, токів, скирт тощо. Майданчики польових станів та зернотоків оборюються смугою не менше 4 м завширшки.
Кожен хлібний масив, площею понад 25 га, з якого збирається врожай, слід забезпечити трактором із плугом на випадок пожежі;
- у разі використання групового методу збирання зерна до складу збирально-транспортних загонів потрібно включати спеціалізовані автомобілі з насосами ( водо роздавачі і інші) бочки, цистерни, пристосовані до гасіння пожеж;
- стоянки туристів допускається розміщувати на відстані не ближче 100 м від хлібних масивів. Полювання на хлібних масивах і поблизу них забороняється.
      Звертаємося до керівників, робітників сільгосппідприємств та громадян з застереженням: за умов сухої, спекотної погоди значно зростає ризик виникнення пожеж, що вимагає від кожного підвищеної уваги при поводженні з вогнем та неухильному виконанні правил пожежної безпеки. Просимо батьків застерігати дітей від пустощів з вогнем.
Будьмо обережні і зберігаймо національне багатство України!

Відділ соціального та цивільного захисту населення