До уваги підприємців – власників крамниць, закладів харчування та побутового обслуговування, керівників закладів Скала-Подільської громади

Дата: 20.07.2022 08:07

Державна служба України  з надзвичайних ситуацій в умовах російських загарбницьких дій в Україні переконливо рекомендує вжити додаткових заходів щодо забезпечення безпеки людей, зокрема необхідності тимчасового припинення роботи підприємств, установ, організацій під час сигналу «Повітряна тривога».

1. Просимо звернути увагу на дотримання протипожежного стану об’єктів з масовим перебуванням людей (торгівельні центри, заклади освіти, медичні установи тощо), а також захисних споруд цивільного захисту, споруд подвійного призначення й найпростіших укриттів та вжити

додаткових заходів, щодо приведення їх у належний стан з усуненням можливих раніше виявлених порушень.

1. Провести додаткові інструктажі про заходи пожежної безпеки з працівниками об'єктів з масовим перебуванням людей.
  2. Організувати та забезпечити постійний контроль за дотриманням вимог пожежної безпеки на об'єктах з масовим перебуванням людей.

Найбільш поширеними порушеннями, які виявляє служба ДСНС, є:

-Не забезпечено територію об'єктів зовнішнім протипожежним водопостачанням.

• Не демонтовано горюче облицювання стін (вагонку) на шляхах евакуації.
  • Дерев'яні елементи горищного  перекриття не оброблено вогнезахисним розчином.
  • Не забезпечено в повній мірі будівлі, приміщення та територія об’єктів первинними засобами пожежогасіння (відра, ящик з піском, сокира, багор, цупка тканина). Відсутні вогнегасники.
  • Не обладнано системою автоматичної пожежної сигналізації, оповіщення про пожежу та евакуювання людей з приміщень відповідно до ДБН В.2.5- 56:2014 «Системи протипожежного захисту».
  • Не обладнано коридори, проходи та інші шляхи евакуації об’єктів евакуаційним освітленням.
  • З’єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів не здійснено за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів.
  • Не розроблено та не затверджено програму підготовки працівників окремих об’єктів до дій у надзвичайних ситуаціях.

Усунення вказаних недоліків може запобігти виникненню пожеж чи руйнацій, зменшити травмування людей  та  матеріальні збитки.

Відділ соціального та цивільного захисту населення (за матеріалами Державної служби України з надзвичайних ситуацій)