Людина не товар!!!

Дата: 27.07.2022 15:03

30 липня у всьому світі відзначається Всесвітній день протидії торгівлі людьми.

З нагоди цього дня  комунальна установа  "ЦНСП" Скала-Подільської селищної ради  проводить інформаційну компанію -  "Не стань жертвою торгівлі людьми".

Метою компанії є підвищення рівня обізнаності наших громадян, щодо потенційної небезпеки нелегального працевлаштування та актуальності таких понять, як " торгівля людьми" та "експлаутація". Вона дасть можливість кожному отримати поради щодо того як подбати про свою безпеку та  безпеку своїх рідних.

Протягом тижня на сайті  селищної ради буде опубліковано інформаційні блоки правового характеру, як не потрапити у тенета торгівлі людьми.

Блок 1

Як уберегтися від торгівців людьми, коли ви перебуваєте за кордоном (чи плануєте свою поїздку)

• Нікому не віддавайте Ваш паспорт. Документи, що засвідчують Вашу особу, завжди повинні знаходитись тільки у Вас.

• Якщо Ви збираєтесь працювати чи навчатись за кордоном, Вам необхідно підписати контракт. Контракт повинен бути написаний зрозумілою Вам мовою, а також містити інформацію про умови (оплата, вихідні дні, робота у святкові дні, медичне страхування), місце та час Вашої майбутньої праці чи навчання.

• Залиште вдома детальну інформацію про своє майбутнє перебування за кордоном з адресою та контактними телефонами, а також копію свого паспорта та контракту. Також було б добре залишити своє фото та адреси Ваших іноземних друзів.

• Дізнайтесь номери телефонів українських посольств та консульських представництв за кордоном та візьміть їх з собою. Якщо Ви опинились у скрутній ситуації або Вам хтось загрожує, звертайтесь до представників своєї країни, які допоможуть Вам. Якщо у країні Вашого перебування немає посольства України – телефонуйте у посольство України в сусідній державі.

І ще декілька корисних порад:

• У зарубіжних країнах активно працюють неурядові організації та служби, котрі надають допомогу особам, які опинились у скрутному становищі. Звертайтесь до них у разі необхідності.

• Пам’ятайте, що знання хоча б елементарних слів іноземної мови значно полегшить Ваше перебування за кордоном.

Також ви можете поспілкуватися з фахівцями  установи,  які надають інформаційну, консультативну допомогу  та корисні поради, якщо ви опинились у скрутному становищі та стали жертвою торгівлі людьми за Адресою: смт. Скала-Подільська, вул. Івана Франка, буд 2-Е.