До уваги мешканців громади

Дата: 02.08.2022 10:50

Із серпня ми зможемо купити антибіотики лише за рецептом. Спершу його видаватимуть як в електронній формі, так і дублюватимуть на паперовому бланку.

Винятком будуть окуповані території та райони проведення бойових дій, передбачає рішення МОЗ.

Перехідний період існування електронного і паперового рецепту триватиме до кінця 2022 року, а потім має залишитись тільки електронний.

У Міністерстві охорони здоров'я переконані, що впровадження електронного рецепта допоможе розв'язати проблему неконтрольованого та нецільового використання антибіотиків.

В Україні до 1 серпня антибіотик можна було вільно купити в аптеці без рецепта лікаря.

• Стійкі до антибіотиків супербактерії вбивають мільйони людей
  • Бактерії виявляють стійкість до антибіотиків. Що робити? Не приймати їх

Для чого впроваджують е-рецепт

У центрі громадського здоров'я вважають впровадження електронного рецепта своєчасним і правильним рішення. Там називають такий крок не лише вимогою держави, але й часу.

Це дозволить боротися з несанкціонованим продажем антибіотиків, щоб протидіяти поширенню стійкості до них (антимікробної резистентності) і контролювати споживання антибіотиків в Україні.

Впровадження електронного рецепта дозволить забезпечити якісну медичну послугу передовсім для пацієнтів.

"Це не обмеження. Такі правила існують вже давно. Якщо пацієнти хочуть отримувати якісну послугу, вони також мають дотримуватися правил", - кажуть експерти.

Через електронний рецепт держава зможе проконтролювати як необхідність призначення антибіотика лікарем, так і добросовісність пацієнта.