Про безоплатну правову допомогу сім’ям з дітьми, які перебувають за кордоном

Дата: 12.10.2022 09:20

Про безоплатну правову допомогу сімям з дітьми, які перебувають за кордоном

З метою сприяння громадянам України з дітьми, які перебувають за кордоном, оскільки евакуювалися після початку вторгнення військ рф на територію України надаємо інформацію про систему безоплатної правової допомоги за кордоном ( від 7 Центральних органів іноземних держав).

Інформуємо, що під час співробітництва з Європейською мережі суддів у цивільних і комерційних справах (ЕJN) було отримано інформацію дві веб-сторінки e-Justice Portal, присвячені правовій допомозі:

1. Загальну інформацію про правову допомогу в державах-членах ЄС можна знайти на European e-Justice Portal – Legal Aid (europa.eu) за посиланням https://e-justice.europa.eu/37129/EN/legal_aid. Натиснувши на одну з держав на лівій панелі, можна отримати доступ до національних інформаційних бюлетенів щодо правової допомоги в цій державі.

Ці інформаційні бюлетені містять огляд національних систем, вони готуються контактними особами Європейської мережі суддів (часто Міністерствами юстиції) і повинні оновлюватися раз на рік.

Наприклад, інформаційний бюлетень European e-Justice Portal – Legal Aid (europa.eu), підготовлений чеським контактним представником EJN, який належить Міністерству юстиції Чеської Республіки.

2. Загальна інформація про Директиву ЄС про правову допомогу доступна на веб-сторінці: European e-Justice Portal - Legal aid (europa.eu) за посиланням: https://e-justice.europa.eu/390/EN/legal_aid. Директива ЄС регулює правила надання правової допомоги в транскордонних справах. Інформацію, надану кожною державою-членом про її компетентні органи, можна переглянути, натиснувши назву держави на лівій панелі.

1. Лист Міністерства юстиції України від 05.10.22

2.  Лист на ОДА - надання безоплатної правової допомоги за кордоном

3. Перелік держав до яких спрямовано листи

4. Бельгія request form BRUSSELS FR

5. APPLICATION FORM FOR SECONDARY LEGAL ASSISTANCE, VALID FROM 1st SEPTEMBER 2020

6. AANVRAAGFORMULIER JURIDISCHE TWEEDELIJNSBIJSTAND GELDIG VANAF 1 SEPTEMBER 2020

7. Декларація для бпд Чехія

8. ФРН переклад декларації

9. ФРН формуляр декларації німецькою

10. Швейцарія перелік контактних центрів для українців

11. Швейцарія перелік органів з питань захисту дітей

12. Декларація особистих чи економічних обставин під час звернення

13. Пам'ятка до формуляру про пояснення особистого та економічного стану при отрим. доп.

14. Процедура надання бпд