Що потрібно знати військовослужбовцям для захисту своїх прав.

Дата: 15.05.2023 11:17
Кількість переглядів: 417

Фото без опису

У воєнний час потреба військовослужбовців у якісній і вчасній правовій допомозі зростає. Особливо вона потрібна військовим, що перебувають на лікуванні й не мають змоги самостійно звернутися по правничу допомогу. З якими питаннями до системи безоплатної правової допомоги звертаються військовослужбовці розповіла кореспондентам  АрміяInform заступниця директора Координаційного центру з надання правової допомоги Наталія Марчук. 

З якими питаннями до системи безоплатної правової допомоги звертаються військовослужбовці розповіла кореспондентам Інформагентство АрміяInform заступниця директора Координаційного центру з надання правової допомоги Наталія Марчук.

Детальніше — у статті на сайті: bit.ly/3nHJc5Z

Серед питань, з якими до системи БПД найчастіше  звертаються військовослужбовці: проходження ВЛК та оскарження рішення комісії, захист у справах про адміністративні правопорушення, звільнення з військової служби, вихід на пенсію військовослужбовців, перерахунок військової пенсії, подання позовів щодо стягнення невиплаченого грошового та речового забезпечення, бойових виплат, отримання допомоги сім’ям загиблих військовослужбовців, отримання допомоги військовослужбовцям у разі поранення.

“У військовослужбовців виникає запитання, як правильно написати  рапорт на встановлення статусу учасника бойових дій, відпустку, звільнення, проведення службового розслідування та видачі довідки про обставини травми,  направлення на ВЛК, МСЕК, виплати додаткової винагороди під час лікування”, — каже Наталія Марчук.

Звернення військовослужбовця до керівництва для вирішення цих та інших питань вимагає документального оформлення — подання рапорту. Це аналог заяви у цивільному житті.

Куди подавати рапорт

 

Рапорт пишуть у 2-х примірниках і подають:

  • до стройової частини військової частини, (слід зафіксувати вхідний номер документа);
  • або до керівництва, яке може його прийняти (на своєму примірнику зафіксувати дату подання, посаду й прізвище особи, яка його прийняла);
  • або направляється поштою рекомендованим листом із повідомленням про вручення та описом вкладення на адресу військової частини.

Рапорт подається послідовно по вертикалі керівництва (наприклад, спочатку командиру роти, потім командиру батальйону і так далі).

Якщо ж безпосередній керівник не реагує на рапорт, військовослужбовцю необхідно звернутися до керівництва вищого рівня, з обов’язковим зазначенням того, що він намагається врегулювати це питання.

Скільки може розглядатися

  1. Невідкладно, але не пізніше ніж 15 днів від дня отримання у разі, якщо він не потребує додаткового вивчення.
  2. Загальний термін — 1 місяць (але може бути продовжений до 45 днів).

Якщо є вмотивовані підстави неможливості довго чекати розгляду рапорту, разом із ним можна подати заяву про прискорення розгляду.

 

Відповідь на рапорт

Відповідь на рапорт має бути письмовою. У разі, якщо це відмова, — з посиланням на акти законодавства із зазначенням причин відмови та роз’ясненням порядку оскарження ухваленого рішення.

Слід пам’ятати, що військовослужбовець або члени його родини можуть й усно звертатися до командира військової частини, начальника органу військового управління, оскільки вони у визначені дні та години приймають військовослужбовців з особистих питань.

Інформацію щодо пропозицій, заяв і скарг у день їх надходження вносять до журналу реєстрації пропозицій, заяв і скарг громадян (додаток 4 до Дисциплінарного Статуту ЗСУ), який ведуть і зберігають у кожній військовій частині, закладі та установі.

 

Інформація з сайту: bit.ly/3nHJc5Z

 


« повернутися до розділу «Новини»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь