В рамках проєкту «Без бар’єрів»

Дата: 16.05.2023 11:38
Кількість переглядів: 483

 Фото без опису

   У 2021 році в Україні започатковано проєкт «Без бар’єрів», в межах якого 14 квітня була прийнята Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору на період до 2030 року і передбачає усунення бар’єрів у шести основних напрямках: фізичному, суспільному і громадянському, економічному, освітньому, цифровому та інформаційному.

   4 серпня 2021 року Кабінет міністрів України затвердив План заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору. Він містить понад 250 ініціатив, одна з яких - «Довідник безбар’єрності».

   Цей посібник покликаний зафіксувати нові норми безбар’єрної мови та стати гідом з коректного спілкування.

   Його головне завдання – зробити поняття більш зрозумілими та зібрати їх в одному місці, надавши роз’яснення основних принципів безбар’єрності, правил комунікації та словник базових термінів.

    “Довідник безбар’єрності” був розроблений та з’явився за ініціативи дружини Президента України Олени Зеленської. У ньому  зафіксовані нові норми безбар’єрної мови. «Довідник безбар’єрності» – це проєкт з відкритим кодом, доступний для використання та цитування, його також можна доповнювати. Довідник доступний в електронному вигляді, розміщений за посиланням: https://bf.in.ua/

    Повномасштабне вторгнення не завадило реалізації Плану заходів з виконання Стратегії на 2021 – 2022 роки, тож днями Уряд підтримав відповідний План заходів на 2023 – 2024 рр., в якому активну роль відіграватимуть органи місцевого самоврядування, а питання безбар’єрності набуло особливо важливого значення в умовах війни, що загострила всі процеси. 

      Ветерани, які отримали травми та поранення, люди, що втратили домівки та змушені шукати прихисток в інших громадах, діти, які пережили більше, аніж багато хто з дорослих, – усі українці певною мірою відчули на собі тягар бар’єрів у повсякденному житті.

     Прикладом втілення принципів доступності на території громади є такі виконані заходи :

    1.Реконструкція приміщень центру надання адміністративних послуг та комунальної установи «Центр надання соціальних послуг».

    2. Із метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на освіту за місцем проживання, їх соціалізації та інтеграції в суспільство, забезпечення психолого-педагогічного супроводу в класах з інклюзивним навчанням у закладах освіти Скала-Подільської територіальної громади відкриття інклюзивних класів.

У 2022-2023 навчальному році організовано інклюзивне навчання у 2 закладах загальної середньої освіти ( Скала-Подільський НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів – ДНЗ» (1 учень - 3 клас, 1 – 4 клас, 1 – 6 клас), Скала-Подільська ЗОШ І-ІІ ступенів (2 учні – 7 клас, 1 – 1 клас, 1 – 2 клас).

Загалом функціонує 6 інклюзивних класів, в яких відповідно навчається 7 дітей  з особливими освітніми потребами з різними нозологіями та рівнями підтримки, а саме 2 учні – ІІІ рівень підтримки, 5 учнів – ІV рівень підтримки.

Освітній процес у класах з інклюзивним навчанням здійснюється відповідно до робочого навчального плану закладу  освіти, складеного на основі типових освітніх програм.

   3.Створення безпечних умов для навчання і розвитку дітей. Ремонт та облаштування підвальні приміщень як найпростіших укриттів для всіх учасників освітнього процесу. У тих приміщеннях, де дозволять технічні умови, буде обладнано доступ для маломобільних груп населення.

    В громаді продовжують працювати над втіленням низки проєктів з доступності. Це вкрай важливо, адже безбар’єрність - це не просто комфортне життя для людей будь-якого віку, статі та стану здоров'я, а й життя та розвиток загалом.

Безбар'єрний простір

Інформація

         про результати проведення ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю

 

Результати моніторингу

Загальна кількість об’єктів

Кількість об’єктів, що обстежено

Оцінка безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю, відсотків

Примітка

безбар’єрні

частково безбар’єрні

бар’єрні

1.Об’єкти, що обстежено,

зних:

40

40

1

39

-

-

2. Закладів охорони здоров’я

11

11

-

11

-

-

3. Закладів освіти

15

15

-

15

-

-

4. Закладів культури

13

13

-

13

-

-

5. Центр надання адміністративних послуг

1

1

1

-

-

-

 

Кількість осіб серед працюючих

 

 

 

Усього осіб з інвалідністю

З них

пересуваються на кріслах колісних

з порушенням зору

з порушенням слуху

мають інші порушення

 

Усього:

42

-

-

-

42

 

з них чоловіки

11

-

-

-

11

 

з них жінки

31

-

-

-

31

 

Кількість осіб серед відвідувачів/клієнтів/ тих, хто навчається з початку року

 

Усього:

9

-

-

-

9

 

з них чоловіки

8

-

-

-

8

 

з них жінки

1

-

-

-

1

Інформація щодо доступності об’єктів громадського призначення 

населених пунктів Скала-Подільської  територіальної громади 

Таблиця

 


« повернутися до розділу «Новини»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь