Не нехтуйте сигналами повітряної тривоги

Дата: 06.06.2023 15:27

З метою привернення уваги населення до сигналів оповіщення цивільного захисту вмикаються електричні сирени, які дублюються протяжними гудками інших звукових пристроїв суб’єктів господарювання та транспортних засобів.

Лунає протягом 2-3 хвилин.

Після цього у мовному режимі через засоби масової інформації (вуличні гучномовці, радіо, телебачення тощо) до населення доводиться сигнал «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА» та порядок дій за цим сигналом.

З моменту подачі сигналу «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА» до початку ворожого нападу може минути лише кілька хвилин. Використайте цей час максимально ефективно.

ПІСЛЯ СИГНАЛУ «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА»

Якщо ви вдома:

1. Тримайте увімкнутими радіоприймач, телевізор,  уважно прослухайте інформацію; реагуйте на повідомлення мобільного телефону.
  2. Якщо є можливість, попередьте сусідів та самотніх людей, що мешкають поруч.
  3. Зачиніть вікна.
  4. Перекрийте  газовий кран у помешканні, загасіть печі, вимкніть світло.
  5. Швидко одягніться та одягніть дітей.

Перевірте наявність пришитих із внутрішньої боку одягу у дітей дошкільного віку нашивок на яких зазначено: прізвище, ім’я, по батькові, адреса, вік, номер  телефону.

1. Візьміть:
  • індивідуальні засоби захисту;
  • завчасно підготовлений запас продуктів і води;
  • особисті документи;
  • кишеньковий ліхтар та найкоротшим шляхом прямуйте до найближчої захисної споруди.

Якщо ви на роботі:

1. Виконайте заходи, передбачені на цей випадок планом реагування на надзвичайні ситуації суб'єктами господарювання,  або інструкцією щодо дій персоналу суб'єкта господарювання у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій.
  2. Дійте за вказівками керівництва суб’єкта господарювання.
  3. Швидко, без паніки займіть місце у захисній споруді (сховищі, підвальному приміщенні).

Виконуйте вимоги старшого (коменданта).

Якщо ви в громадському місці:

• Вислухайте вказівки адміністрації.
  • Дійте у відповідності з ними - ідіть у зазначені сховища або укриття.

Якщо ви в транспорті:

1. Попросіть водія зупинити транспортний засіб.
  2. Вийдіть з транспортного засобу та рухайтесь в напрямі протилежному від багатоповерхівок та промислових об’єктів ( до парку, скверу, пустиря).

У разі відсутності в радіусі 500 м від будинку захисної споруди використовуйте для укриття підвальне приміщення під будинком. Не рекомендується після сигналу «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА» залишатися у багатоповерхових  будинках, особливо на верхніх поверхах. Внаслідок вибуху вони будуть найпершими  руйнуватися від впливу ударної хвилі.

Не нехтуйте сигналом «Повітряна тривога». Від початку війни в соціальних мережах створено чимало чатів, через які приходять сповіщення про повітряну небезпеку. На інтерактивній карті позначені укриття на території нашої громади. У разі  обмеження доступу до найпростішого укриття телефонуйте  0970634130.