Наближаються жнива
Напередодні початку жнив Чортківське РУ ГУ ДСНС України у Тернопільській області звертається до керівників сільськогосподарських підприємств, фермерів, одноосібників та рекомендує:
- Розробити схематичні плани протипожежного захисту врожаю з нанесенням: смуг прокосів, обкосів, місця розміщення зернотоків, скирт грубих кормів, місць встановлення знаків заборони та перекриття тимчасових доріг і стежок.
- Привести в робочий стан пожежну та спеціальну техніку (пожежні автомобілі, мотопомпи, техніку пристосовану для пожежогасіння), укомплектувати техніку пожежно-технічним обладнанням та засобами пожежогасіння.
- Провести технічне обслуговування та заміну вогнегасників.
- Пожежні щити на території сільськогосподарських підприємств укомплектувати протипожежним інвентарем.
- Провести перевірки технічного стану розташованих на територіях сільгосппідприємств джерел внутрішнього та зовнішнього протипожежного водопостачання.
Категорично заборонено спалювати стерню та пожнивні рештки на полях!
Нагадуємо: особи, причетні до підпалу сухої рослинності, соломи та післяжнивних решток, можуть бути притягнені до відповідальності.
Для працівників сільського господарства настала гаряча пора року – збирання врожаю зернових культур. В господарствах триває підготовка техніки. Одним з найважливіших питань в цьому напрямку є приведення техніки в задовільний технічний та протипожежний стан, забезпечення її первинними засобами пожежогасіння. До початку жнив вся збиральна техніка повинна мати налагоджені системи живлення, змащування, охолодження, запалювання, а також бути обладнаною справними іскрогасниками.
Вся збиральна техніка повинна бути оснащена первинними засобами пожежогасіння, а саме:
- комбайни і трактори: - двома справними сертифікованими вогнегасниками, двома штиковими лопатами, двома мітлами – хлопушками;
- автомобілі: - справним вуглекислотним або порошковим вогнегасником, однією штиковою лопатою;
- паливозаправники: - трьома справними порошковими або вуглекислотними вогнегасниками, ящиком з піском об’ємом 0.05 куб.м., штиковою лопатою, кошмою.
Нагадуємо, що вогнегасники повинні бути порошковими або вуглекислотними, обов’язково опломбованими та мати бірку з вказанням дати перезарядження. Забороняється використовувати застарілі вогнегасники та ті, що не мають сертифіката якості або з простроченим терміном перезарядки, технічного обслуговування. Усі транспортні засоби повинні мати вимикачі «маси. В період дозрівання зернових поля також необхідно розбити на ділянки не більше 25 Га, зробивши прокоси 8 метрів завширшки та проорювання 4 м. В місцях можливого перебування людей – вздовж доріг, поблизу будівель та споруд поблизу хлібних полів слід встановити знаки пожежної безпеки.
Для запобігання пожеж в місцях заготівлі та зберігання грубих кормів слід чітко дотримуватись вимог пожежної безпеки. Відстань між сусідніми скиртами повинна бути на менше 20 м. У разі встановленні скирт попарно – відстань між скиртами в парі не менше 6 метрів, а між парами скит не менше 30 м. Скирти необхідно встановлювати на відстані не ближче 20 м від доріг, 15 м – від ліній електромереж, 50 м – від будівель та споруд. Площа основи однієї скирти не повинна перевищувати 300 кв.метрів. Скирти сіна та соломи на відстані 5 м від їх основ слід оборати захисною смугою на менше 4 м завширшки. В сіносховище закладати сіно масою не більше 200 тонн.