Навчання фахівців соціальної сфери

Дата: 31.08.2023 11:15

Семінар-тренінг із проблем соціальної роботи, зокрема про роль центрів соціальних служб у системі соціального  захисту дитини, роботи із сім’ями, що опинилися у складних життєвих обставинах відбувся на базі Кам’янець -Подільського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (КПМЦСССДМ). Центр має значний досвід соціальної  роботи  та визнано одним з кращих у регіоні. На семінарі навчалися, брали участь у рольових іграх, обговореннях працівники соціальної сфери Скала-Подільської селищної ради: Ірина Стягар, директор КУ «Центр надання соціальних послуг» із фахівцями, Орест Скорохід, начальник служби у справах дітей, Павло Андрушків, начальник відділу соціального та цивільного захисту населення. Тренінг проводився у рамках  заключного етапу реалізації  проєкту Світового банку «Надання соціальних послуг у громаді», який став можливим  і у Скалі-Подільській.

Спікери тренінгу Еліна Ковтун, директор КПМЦСССДМ, її заступниця Наталія Гомілко презентували здобутки колективу, інформували про форми співпраці з іншими службами ( у справах дітей, поліцією, медиками, науковцями, релігійними організаціями, волонтерськими об’єднаннями)  щодо захисту прав дитини, соціального супроводу сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах, посилення ролі сім’ї у вихованні дітей тощо. Цікавими були повідомлення  фахівців центру Віталія Поліщука (психологічні аспекти соціальної роботи), Тетяни Заїки (реалізація корекційної програми для батьків), Давида Лабатого ( робота мультидисциплінарної команди). Про інші аспекти  роботи, проблеми та можливі шляхи подолання йшлося у виступах спеціалістів КПМЦСССДМ. Тренінгові заняття допомогли  фахівцям соціальної сфери Скала-Подільської ТГ поглибити знання, обмінятися досвідом, дізнатися про форми роботи у ході  впровадження державних стандартів при наданні соціальних  послуг. Підсумки семінару підвели представники Українського фонду соціальних інвестицій Ольга Крентовська та Ірина Кисляк, які були організаторами семінару. Учасники тренінгу висловлюють їм  щиру подяку.