День пам’яті Героїв Крут

Дата: 29.01.2024 08:30

29 січня минає 106-та річниця битви під Крутами. Саме біля залізничної станції Крути, між Бахмачем і Ніжином,  1918 року відбувся бій українських патріотів, серед яких було чимало молоді, з московськими посіпаками.  Ця подія на довгі роки стала одним із символів боротьби українського народу за свободу та незалежність. Кілька сотень студентів, гімназистів, військових у нерівних умовах бою протистояли агресорам. Завдяки сміливості та мужності їм вдалося завдати більшовикам втрат та затримати їхній наступ на Київ.

Подвиг під Крутами став прикладом захисту національних інтересів для наступних поколінь борців за Україну.

Так, під час повномасштабного вторгнення росії молоді люди стали одними з перших, хто взяв до рук зброю, щоб захистити майбутнє рідної країни. Вони вступали до лав ЗСУ, часто не маючи бойового досвіду.

Цінуємо подвиг кожного. Вшановуємо пам’ять героїв, загиблих під Крутами. Пам’ятаємо тих, хто віддав своє життя в боротьбі за незалежну Україну. Шануємо усіх захисників та захисниць, котрі нині боронять Українську державу.

Слава Героям! Слава Україні!