Дивосвіт народної творчості

Дата: 21.02.2024 15:00

Кілька днів тому в Борщівському обласному  краєзнавчому  музеї  відкрито персональну виставку Валентини Стефиної – мешканки Скали –Подільської, директорки дитячого парку. У творчому доробку Валентини Григорівни – різножанрові роботи: вишивка (рушники, доріжки, серветки), вироби з бісеру (квіткові композиції, прикраси) та шкіри. Особливої уваги заслуговують  ляльки-мотанки,  над якими майстриня останнім часом працює багато. Поєднання народних традицій із сучасними матеріалами, дослідження етноматеріалів з цієї теми, пошук нових образів допомагають нашій землячці творити вироби, які викликають не тільки інтерес, а й багато позитивних емоцій. Її вироби із соломки, ляльки-мотанки нині відомі не тільки у Тернополі, Києві, але й Польщі, Чехії, Канаді.  Про життєвий шлях  народної майстрині,її   педагогічні та творчі набутки, колективу який вона очолює , йшлося у виступі модератора виставки, наукового працівника музею Андрія Баб’юка. Валентина Стефина та Ірина Харатін провели майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки  для учнів одного з класів Борщівської ЗОШ І-ІІІст., які із задоволенням оглянули виставку.