Про мобільний застосунок для жінок що постраждали від домашнього або гендерно зумовленого насильства, або перебувають у групі ризику

Дата: 20.03.2024 12:36
Кількість переглядів: 194

Фото без опису

   Міністерством Внутрішніх Справ України та Національною Поліцією за підтримки уряду Великої Британії створено застосунок для жінок, що постраждали від домашнього або гендерно зумовленого насильства, або перебувають у групі ризику. 

Застосунок спрямований на полегшення отримання допомоги тією категорією жінок, які не мають можливості подзвонити у поліцію через фізичні особливості (наприклад, особи з порушенням слуху), тотальний контроль особистого життя, відсутність коштів на рахунку тощо.

Мобільний застосунок надає можливість викликати поліцію через кнопку «SOS», без дзвінка на 102. У такому випадку спілкування телефоном з оператором можна уникнути, адже поліція приїде знаючи про специфіку випадку (домашнє насильство) за геолокацією або вказаною при реєстрації адресою.

Зовнішній інтерфейс застосунку замасковано під звичайний мобільний застосунок у телефоні жінки. Кнопка виклику поліції, корисна інформація та контакти інших служб допомоги у випадках домашнього або гендерно зумовленого насильства, доступні тільки у прихованому інтерфейсі, доступ до якого має лише власниця телефону. Тому головна ціль — максимально поінформувати жінок, залишаючись непомітними для чоловіків.

Застосунок має вбудований функціонал виклику допомоги та відповідає такому призначенню:

1) Звернення за допомогою у випадку домашнього насильства:

  • можливість відправляти виклик про потребу в допомозі на пульт диспетчера 102;
  • отримання інформації про місце перебування найближчих відділів поліції та інших суб’єктів, залучених до запобігання та протидії домашньому насильству (соціальні служби, лікарні) на мапі;
  • отримання контактів служб допомоги відповідно до геолокації.

2) Надання корисної інформації про домашнє насильство:

  • план безпеки для постраждалих та план дій для свідків;
  • тест для перевірки стосунків щодо наявності насильства;
  • інформація про види та ознаки насильства.

Назва застосунку не розповсюджується з метою безпеки жінок, які будуть ним користуватися. Наразі дізнатися деталі щодо назви застосунку та його встановлення можна зателефонувавши на гарячу лінію 116 123. Надалі МВС та UNFPA Україна планують поширення інформації про застосунок методами та серед тих жінок, які його потребують, з увагою до їхньої безпеки та конфіденційності.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь