Дивосвіт української писанки

Дата: 02.05.2024 09:50

Напередодні  величного християнського свята – Воскресіння Господнього у місцевому краєзнавчому  музеї відкрито персональну виставку   Ірини Харатін, знаної на Тернопіллі народної майстрині. У її доробку – не один десяток писанок, які вона розмальовує, використовуючи традиційну технологію – віск, писачок, свічку, натуральні барвники.

Вражають кольори та мотиви розпису, притаманні різним регіонам нашої великої України.  На виставці представлені й ляльки- мотанки, виготовлені здібними руками майстрині. Окремі з них створені за сучасними мотивами з тканини хакі. Особливе місце серед робіт посідає  панно, на якому зображено велике дерево, що уособлює Україну. Дерево має міцне коріння, воно зранене осколками, прошите кулями (майстриня використала реальні предмети), але пишна крона, уквітчана писанками за кількістю регіонів України свідчить про  наше добре майбутнє.

Ірина Олексіївна провела майстер-клас з виготовлення писанок для школярів. З відкриттям персональної виставки її привітали представники селищної ради, колеги. З роси і води, шановна майстрине!