День матері

Дата: 10.05.2024 11:43

День матері — свято, яке покликане засвідчити всю нашу вдячність, любов і визнання матерям.

Війна глибоко вразила всіх нас. Материнство, яке здається чимось сталим і непохитним, також зазнало впливу війни.

Українських матерів війна викинула в нові жорстокі умови.

Матері вимушені вростати в невідомий до того життєвий простір, нести із собою звичні сімейні ритуали, щоб зберегти дитинство своїх  дітей.

Бути сильною, впевненою жінкою-скелею, приймати миттєві правильні  рішення коли обстрілюють твоє місто, коли десь поруч падають уламки. І твій дім здригається. А твоя дитина спить у ліжку в кімнаті.

Мами, які в лютому 2022 створили чергу на кордоні… повертаючись у паніці додому, в Україну, яка обстрілюється бо там лишилися їхні діти.

Мами, у яких дитина має інвалідність. І вони заради якісних медичних і соціальних послуг для своєї дитини лишаються за кордоном.

Мами, які народжували під обстрілами, у підвалах, в окупації…

Мами, які  щораз, коли оголошують повітряну тривогу шукають прихисток бо дитина у страху просить їх про це. І вони ідуть. Удень. Уночі.

Мами, чиї дорослі діти – у ЗСУ. Які збирають кошти на автомобіль у батальйон, де служить їхній син чи дочка. Але у приватному повідомленні просять не грошей, а лиш помолитися за їхню дитину.  І молишся своїми словами, як вмієш, щоб у цього сина чи дочки, яких ти геть не знаєш, все було добре.

Тягарем війна стала для тих мам, які мають самотужки виконувати сімейні обов’язки, оскільки тато не може бути поряд.

Мами, які залишили дітей на родичів в умовно безпечному місці і пішли на фронт.

І сотні, тисячі матерів, про яких я навіть не здогадуюся, чий біль і страх за своїх дітей у цій війні годі осягнути.

День матері – це час, коли чути, материнські голоси.

Бо вони, як ніхто інший, знають, як не просто виживати, а й у війні робити дитинство наших дітей щасливим. А відтак і міцною нашу країну.

Підтримка і захист материнства, як і захист країни, завжди мають бути в пріоритеті.

На сьогодні матері в Україні як ніколи мають необхідність у безпеці, доступі до послуг, соціального захисту та захисту від несправедливості. А ще вони мають почуватися економічно спроможними, мати дах над головою та можливості догляду за дітьми.

Звичайно, одного дня недостатньо для того, щоб віддати належну шану матерям. Але, користуючись нагодою  хочу привітати всіх матерів  з гарним світом та  щиро побажати спокою та вічної любові для материнського серця, відради та гордості для материнської душі. Нехай добрими молитвами та вірною підтримкою, великими можливостями та промінями щастя встилається стежка ваших дітей.

Низько вклоняємось Вам,  за Ваші терпіння, витримку, дивовижну мудрість і мужність, з якими Ви, долаючи нинішні негаразди, зберігаєте віру у завтрашній кращий день для своїх рідних і близьких, для нашої країни. Тож здоров'я Вам, тепла і благополуччя. Хай під променями травневого сонця розтануть усі Ваші негаразди!

З повагою,

Директор КУ "Центр надання соціальних послуг"                              Ірина СТЯГАР