ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВЛАСНИКІВ ХУДОБИ: ЗАКОН УКРАЇНИ «ПРО ІДЕНТИФІКАЦІЮ ТА РЕЄСТРАЦІЮ ТВАРИН»

Дата: 08.01.2025 12:20
Кількість переглядів: 90

 

Фото без опису

Інформуємо Вас,що згідно Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин»,  № 1445-VI(редакція 01.10.2023р.)

ідентифікація та реєстрація сільськогосподарських тварин для юридичних та фізичних осіб є обов’язковою.

Відповідно до статті 4 Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин», об’єктом ідентифікації та реєстрації є сільськогосподарські тварини – велика рогата худоба, коні, свині, вівці, кози.

Статтею 5 Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин» визначені основні принципи ідентифікації та реєстрації тварин, права та обов’язки власників тварин, що провадять діяльність з розведення та утримання тварин, а саме:

  • подавати для реєстрації дані про ідентифікованих тварин, господарства їх розведення та утримання, переміщення, забій, утилізацію, загибель, падіж тварин;
  • ідентифікувати усіх тварин у господарстві;
  • здійснювати переміщення тварин з ідентифікаційними документами;
  • подавати дані про усі переміщення тварин, надходження нових тварин у господарство, а також забій, утилізацію, падіж тварин протягом 5 робочих днів з дати таких дій або подій;
  • проводити забій, утилізацію лише ідентифікованих та зареєстрованих тварин тощо.

Проведення ідентифікації та реєстрації тварини в залежності від виду відповідно до нормативно-правових актів здійснюється – впродовж 7 днів від народження для великої рогатої худоби, овець і кіз, протягом 60 днів від народження для свиней.

Вчасна ідентифікація та реєстрація тварин надає власнику можливість:

  • вільно отримувати документи на переміщення та забій тварин;
  • засвідчити право власності на тварину;
  • вільно реалізовувати продукцію, отриману від тварини;
  • застрахувати тварину;
  • отримувати передбачені державою дотації на тварин.

Для проведення ідентифікації та реєстрації тварин у господарстві фізичної особи, власник тварини може звернутися до державної установи ветеринарної медицини за місцем проживання або структурного підрозділу Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин».

 

Інформація для власників домашніх тварин

В Україні запускають Єдиний державний реєстр домашніх тварин. Наразі стартував перший етап запуску Єдиного державного реєстру домашніх тварин, під час якого відкрили авторизацію для ветлікарів. Реєстрація у реєстрі буде добровільною.

Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства.

Як пояснили у відомстві, Єдиний державний реєстр домашніх тварин — проєкт, покликаний допомогти ефективніше запобігати поширенню небезпечних хвороб, гармонізувати українське законодавство щодо поводження з тваринами з європейським, а також формувати культуру відповідальних власників, які належно піклуються про своїх улюбленців.

Впровадження Реєстру розпочинається з першого етапу — авторизації державних та приватних ветеринарних закладів.

Що таке Єдиний державний реєстр домашніх тварин

Єдиний державний реєстр домашніх тварин — це державний реєстр на платформі Дія.Engine, де зберігатимуться дані про котів, собак і тхорів: кличка і опис тварини, інформація про вакцинацію та біостерилізацію, контакти власників або утримувачів, та інші суттєві для здоров’я тварини дані.

Завдяки державному реєстру Мінагрополітики та Держпродспоживслужба збиратимуть та аналізуватимуть актуальні дані про чисельність домашніх тварин, стан їхнього здоров’я та вакцинації.

“Єдиний державний реєстр домашніх тварин — це підвищення безпеки та формування відповідального ставлення до утримання тварин в Україні. Держава вперше за історію незалежності отримає реальні дані про кількість домашніх тварин і зможе контролювати їх вакцинальний статус. Така інформація вкрай актуальна для ефективного зниження ризику поширення небезпечних інфекцій, таких як сказ”, — сказав заступник міністра аграрної політики і продовольства Денис Башлик.

За його словами, перевагами Реєстру для власників тварин стануть:

  • безпроблемне відновлення з Реєстру втрачених документів і даних про зареєстровану тварину,
  • полегшений пошук зареєстрованих тварин, які загубились,
  • а у наступному році, після появи ветеринарного паспорта в Дії, спрощення подорожей з тваринами по Україні.
  • Посадовець закликав усіх ветеринарних лікарів долучатися до проєкту, адже саме їхня участь є ключовою для успіху цієї ініціативи.

Реєстр — крок на шляху євроінтеграції, реєстрація буде добровільною

Як пояснили у міністерстві, запуск Єдиного державного реєстру домашніх тварин — це важливий крок у гармонізації законодавства України з європейськими вимогами щодо добробуту тварин.

За словами голови Держпродспоживслужби Сергія Ткачука, функціонування Єдиного державного реєстру домашніх тварин має сприяти підвищенню рівня відповідального утримання тварин в Україні.

“Хоча реєстрація є добровільною, після старту кампанії з реєстрації тварин ми заохочуватимемо власників скористатися можливістю внести своїх улюбленців до Реєстру та за потреби провести ідентифікацію. Це не тільки підвищує шанси на повернення загублених тварин додому, але й допомагає державі краще розуміти епізоотичну ситуацію та планувати профілактичні заходи”, — сказав Ткачук.

Він додав, що у майбутньому планується інтегрувати український реєстр з міжнародними базами даних, що зробить процес ідентифікації ще ефективнішим.

Спершу — авторизація ветлікарів, згодом — реєстрація тварин

Реєстр впроваджуватимуть у два етапи. На першому етапі, який вже стартував, Мінагрополітики зосередиться на залученні ветеринарних клінік і лікарів до роботи з платформою.

Для державних та приватних ветеринарних лікарів заплановано низку навчальних вебінарів, а протягом листопада-грудня буде доступна технічна підтримка ветеринарних лікарів телефоном та у чаті, де ветлікарі зможуть отримати консультацію щодо авторизації.

Державні та приватні ветеринарні заклади можуть авторизуватись у Єдиному реєстрі домашніх тварин, подавши заявку до Держпродспоживслужби:

  • Для цього керівник закладу ветеринарної медицини заповнює заяву у кабінеті в Реєстрі — це забирає не більше 30 хвилин.
  • Держпродспоживслужба має перевірити дані у заяві впродовж 10 робочих днів, погодити чи відхилити заяву та надіслати сповіщення про результат розгляду на електронну пошту заявника.
  • Після підтвердження авторизації керівник ветеринарного закладу зможе внести до Реєстру дані про ветеринарних лікарів, які безпосередньо реєструватимуть чотирилапих пацієнтів у Реєстрі.
  • Після цього ветлікарі-Агенти з реєстрації мають зайти до своїх кабінетів у Реєстрі та дозаповнити дані про себе.
  • Після успішної авторизації ветеринарний заклад буде готовий розпочати реєстрацію домашніх тварин разом з офіційним стартом другого етапу запуску Реєстру — кампанії з реєстрації тварин, про яку буде оголошено додатково.

Інтеграція з ветеринарними інформаційними системами

Авторизація ветеринарних закладів і лікарів у Реєстрі відбувається лише через державний інтерфейс.

Разом з тим, ветеринарні клініки, які вже користуються ветеринарними інформаційними системами — партнерами проєкту (Jet Vet, Enote, Animal-ID.net, BuBiBo), після успішної авторизації зможуть почати реєструвати тварин після старту кампанії з реєстрації безпосередньо через ці платформи.

 


« повернутися до розділу «Новини»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь