На перехресті років і тем
Міжнародний день музеїв позначився відкриттям у Бурдяківському художньо-меморіальному музеї Леопольда Левицького виставки молодої мисткині Ілони Шимчиць. Вона народилася і мешкає у Мушкатівці. Ази малярства отримала у Борщівській школі мистецтв (клас Мар’яна Голубця). Повну вищу фахову освіту (бакалаврат і магістратуру) здобула у Львівській національній академії мистецтв. Чоловік, теж випускник цього вузу, зараз у лавах ЗСУ. Ілона вже мала персональні виставки, її роботи поповнюють приватні колекції. Особливо трепетно сприймаються картини, в яких оживають фрагменти рідного краю: «Сусідське подвір’я», «Маки», «Бичок». Філософським змістом сповнені роботи «На обочині», «Незаймана земля», «Між двома берегами». Представлено і цикл полотен, які об’єднані фламандськими мотивами.
В іншому із залів музею виставлені роботи знаного не тільки в Україні художника Василя Стецька, члена Національної спілки художників України. Цьогоріч він святкує поважний ювілей. У музеї представлені роботи ранньої творчості. Це – натюрморти, квіткові композиції, серія полотен з карпатськими мотивами.
Тож у залах Бурдяківського музею можна було поспілкуватися з майстрами пензля різних поколінь і оцінити їх працю. Адже досвід і молодість мають свої теми, жанри і техніку.
Виставку відкрив директор музею Олег Левицький. Ілону Шимчиць вітали Євген Шпак, директор Скала-Подільського краєзнавчого музею, Уляна Лукаш, головний спеціаліст відділу освіти, культури, молоді, сім’ї та спорту селищної ради, Валентина Стефина та Ірина Харатін з позашкільної установи «Дитячий парк», Тетяна Окальська, Петро Кісіль, художники, члени мистецького об’єднання «Потік» при Борщівському обласному краєзнавчому музеї, Наталія Белюх і Оксана Кобилянська, викладачі Борщівського агротехколеджу. Чимало теплих слів було адресовано і Василеві Стецьку. Староста села Ольга Репетівська висловила слова подяки художникам за яскраве свято серед буденності та тривожності.