Скала-Подільська селищна рада - об'єднана територіальна громада
Борщівський район, Тернопільська область

Міжнародний День Волонтера

На початку  грудня весь світ відзначає  Міжнародний День Волонтера. З недавніх пір це свято дуже важливе для багатьох-багатьох українців, які віддають і одержують допомогу.

Прийнято вважати, що волонтерський рух зародився в 1920-х роках, відразу після Першої світової війни. Тоді тисячі молодих людей взялися відновлювати зруйновані господарства і міста. А коли життя повернулася в нормальне русло, виявилося, що навколо повно знедолених, яким потрібна допомога.

Безумовно, в Україні також були люди, які за власною ініціативою і не сподіваючись на подяку за свою працю, підтримували літніх людей, допомагали сиротам та інвалідам.

Однак таких людей були одиниці...

Все радикально змінилося після Революції Гідності. Тепер  чи не кожен третій українець причетний до волонтерського руху. Волонтери допомагають облаштуватися на нових місцях вимушеним переселенцям, займаються оснащенням армії і підтримкою родин, які втратили когось у війні на Донбасі, активно беруть участь у реформах органів  влади.  Інколи  волонтерська  допомога проявляється в організації концертів, проведенні уроків мужності серед молоді та у музеях бойової слави. То ж волонтери – це надзвичайні люди!

Не була осторонь і наша громада. Волонтерами Скали-Подільської  одними з перших в Україні розпочато формування сухих борщових наборів, яких зібрали і відправили у зону антитерористичної операції більше 1000 пакетів. За кошти громади придбано один автомобіль швидкої допомоги та зібрано посильну допомогу до двох автомобілів від Борщівського району. За допомоги волонтерів  придбано 8 бронежилетів, переобладнано з газових балонів 15 пічок. До кожного відправлення на фронт наша громада долучалася придбанням продуктів, теплих речей, засобів гігієни, зробленими місцевими благодійниками м’ясними тушкованками.

 Слід відмітити, що громадою підтримувалася акція по здаванню крові. Протягом  періоду антитерористичної  операції  більше 30-ти жителів громади добровільно здали кров на потреби  пораненим учасникам бойових дій.

Надія Шакірова« повернутися до списку новин