Селищна Програма «Власний дім».

Дата: 31.01.2018 23:59

Селищна Програма «Власний дім»

Селищна Програма «Власний дім» розроблена на виконання Указів Президента України від 27.03.98 р. № 222 "Про заходи щодо підтримки індивідуального житлового будівництва на селі", від 15.07.02 р. № 640 "Про першочергові заходи щодо підтримки індивідуального розвитку соціальної сфери села", постанов Кабінету Міністрів України від 22.04.97 р. Ns376 "Про заходи щодо підтримки індивідуального житлового будівництва на селі" та від 6 серпня 2014 р. Ns385 « Про затвердження Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року , обласної та районної програм індивідуального житлового будівництва на селі Власний дім" на 2016-2020 роки, розпоряджень голови обласної державної адміністрації.

Реалізація селищної Програми «Власний дім» є одним із важливих напрямків діяльності селищної ради у сфері соціально-економічного розвитку ОТГ.

Програма «Власний дім» спрямована на:

- реалізацію державної політики України у галузі житлового будівництва;

- збільшення обсягів індивідуального житлового будівництва;

- надання можливості мешканцям сільської місцевості придбати житло за доступними цінами;

- вирішення побутових проблем населення селища;

- поліпшення інженерного забезпечення та благоустрою житла.

Виняткова суспільна актуальність і доцільність розробки цієї Програми обумовлені такими факторами:

• недостатня забезпеченість жителів селища упорядкованим житлом;

- відсутність традиційних централізованих джерел фінансування будівництва індивідуального житла;

• висока вартість житлового будівництва та недоступність його для більшості населення; - недостатність розвитку фермерського та особистого селянського господарства.

Розділ 2 Напрямки та цілі Програми

Напрямки Програми:

- надання довгострокових, терміном до 20 років (молодим сім'ям — на термін до 30 років), кредитів сільським сім'ям на будівництво, купівлю, придбання квартир у багатоповерхових житлових будинках, будівництво, добудову та реконструкцію житлових будинків, господарських споруд, газифікацію садиб та інше інженерне забезпечення житла;

- будівництво інженерних мереж та благоустрій територій у районах масової забудови

житла;

- надання практичної допомоги та послуг позичальникам для будівництва житла та його інженерного забезпечення.

У першочерговому порядку кредит нападеться:

- індивідуальним забудовникам для завершення раніше розпочатого 'будівництваіндивідуального житла;

- на будівництво та придбання житла - молодим спеціалістам, працівникам бюджетної сфери, агропромислового комплексу, працівникам виробничих підприємств, установ, організацій за рекомендацією Скала-Подільської селищної ради чи виконавчого комітету.

Сума кредиту визначається обласним фондом підтримки індивідуального житлового будівництва на селі з урахуванням рівня платоспроможності позичальника.

Цілі Програми:

Реалізація програми сприятиме інвестуванню в будівництво та придбанню житла в селищі, здешевленню його вартості, створенню забудовникам сприятливих умов для спорудження житлових будинків з надвірними будівлями.

Впровадження програми «Власний дім» посідає важливе місце серед основних заходів щодо розвитку соціальної сфери селища.

Паралельно з економічним зростанням обсягів необхідно приділяти увагу житловому будівництву як одному з факторів привабливості ОТГ  для молодих фахівців.

Основними проблемами в галузі житлового будівництва на сьогоднішній день залишається:

- зростання цін на будівельні матеріали і відсутність необхідних коштів у населення та підприємств;

- дефіцит якісного і доступного за вартістю житла для середньо забезпечених громадян;

- тимчасове припинення надання кредитів банківськими установами внаслідок фінансової кризи;

- відсутність бюджетних коштів для будівництва соціального житла.

Проблемою залишається пошук земельних ділянок під будівництво нових об'єктів та значні труднощі, які виникають при зміні цільового призначення земельних ділянок.

Жителі селища зможуть покращити умови проживання та господарювання частково за підтримкою довгострокового пільгового кредитування за селищною, районною, обласною програмами «Власний дім».

Розділ 3 Очікувані результати

Реалізація програми у 2016-2020 роках дасть можливість поліпшити житлові умови багатьох сімей, буде сприяти зменшенню міграційних процесів, зміцненню соціальної стабільності в суспільстві та вирішить кадрові проблеми в бюджетній сфері.

Реалізація цільової Програми «Власний дім» дозволить:

- прискорити розвиток ринкових відносин;

- поліпшити демографічну ситуацію та закріпити кадри в агропромисловому комплексі, виробничих підприємствах та бюджетній сфері;

• змінити структуру жителів ОТГ за віком (залишити молодь в ОТГ);
  • - створити нові робочі місця;
  • збільшити попит, розширити ринок збуту продукції будівельної індустрії, збільшити обсяги виробництва будівельних матеріалів;

- підвищити авторитет місцевих органів влади серед населення.

Розділ 4 Фінансове забезпечення виконання Програми

Видатки, пов'язані з реалізацією Програми, здійснюються за рахунок виділених в установленому порядку коштів з бюджету селищної ради, коштів обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі, а також коштів інших джерел, не заборонених законодавством.

Головним розпорядником бюджетних коштів по реалізації даної програми визначити  Скала-Подільську селищну раду.